فن آوران اجرایی مدارس

این وبلاگ شخصی و با همکاری دوستان ، کارشناسان محترم سنجش و ارزشیابی تحصیلی و مدیران . معاونان اجرایی محترم جهت تسهیل در اطلاع رسانی ایجاد گردیده است

فن آوران اجرایی مدارس

این وبلاگ شخصی و با همکاری دوستان ، کارشناسان محترم سنجش و ارزشیابی تحصیلی و مدیران . معاونان اجرایی محترم جهت تسهیل در اطلاع رسانی ایجاد گردیده است

فن آوران اجرایی مدارس

این وبلاگ شخصی و با همکاری دوستان ، کارشناسان محترم سنجش و ارزشابی تحصیلی و مدیران . معاونان اجرایی محترم جهت تسهیل در اطلاع رسانی ایجاد گردیده است

آخرین نظرات
  • ۱۳ دی ۹۵، ۱۴:۰۱ - من
    تو
نویسندگان

۴۴۳ مطلب توسط «مجید ملکی فرزانه» ثبت شده است

نرم افزار اصلاح شده نگارش  ۱.۳۰ برای تکمیل فرم الف گزارش پیشرفت تحصیلی۹۵/۹۶به اهتمام آقای بهمن قره داغی

نرم افزار 1.30نرم افزار 1.31     

پس از دریافت فایل کامل نرم افزار ،   حتما آن را از حالت فشرده خارج کرده (Extract) و سپس اجرا نمایید

آموزش نصب نرم افزار ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ دی ۹۵ ، ۱۲:۰۲
مجید ملکی فرزانه

با سلام

برای دریافت فیلم آموزشی بر روی عکس ذیل کلیک کنید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ دی ۹۵ ، ۱۱:۴۳
مجید ملکی فرزانه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران
 دستورالعمل نحوه تکمیل گزارش ارزشیابی پیشرفت تحصیلی درسال ۹۴ ابلاغ شده است و متن زیر بر گرفته از آن است.

بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 94/02/30 جهت اطلاع و اقدام لازم به استان ها ارسال گردید

با توجه به ارسال بخشنامه چگونگی گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت دوم و آزمون پایه ششم به شماره 33118 مورخ 94/02/30  به استان ها و نظر به اهمیت موضوع شایسته است نکات ذیل به نحو مقتضی در اسرع وقت به اطلاع مدیرانومعلمان مدارس رسانده شودونسبت به رعایت موارد زیراقدام گردد :

 * لازم است به منظور بهره برداری بهینه از نسخه های کپی شده ، در تکمیل نمون برگ های «الف»  به صورت دست نویس از خودکار مشکی پر رنگ استفاده شود.

* نمون برگ «الف» بعد از تکمیل( ترجیحا با حضور معلم مربوطه) تحویل اولیای دانش آموز می‌گردد. اولیا با مطالعه توصیف معلم ، از کم و کیف عملکرد تحصیلی – تربیتی فرزند خود آگاه شده و چنانچه ضعفی در عملکرد تحصیلی-تربیتی وی مشاهده کنند، قادر باشند نسبت به انجام فعالیت‌های، مداخله ای، اصلاحی یا تکمیلی خود به منظور بهبود عملکرد دانش آموز با رهنمودها و توصیه‌های معلم اقدام نمایند.

* اولیا پس از اطلاع از نحوه عملکرد فرزند خود، نسخه اصلی نمون برگ «الف»  را با استفاده از خودکار مشکی امضا می‌نمایند و در صورت نیاز یک نسخه از کپی آن  در اختیار اولیا قرار گیرد.

*یک نسخه از کپی نمون برگ «الف»  که به  امضا ولی دانش آموز رسیده  پس از امضا و مهر زنده مدرسه، صحافی و در مدرسه نگهداری می شود. نسخه اصلی (دست نویس یا تایپی) در پرونده دانش آموز قرار می گیرد.

* نمون برگ «ب» نیز  توسط مدرسه و  بر اساس مندرجات نمون برگ «الف» تکمیل و  پس از تایید آن توسط معلم کلاس ، معاون اجرایی و مدیر مدرسه در پرونده دانش‌آموز قرار می‌گیرد.

*تاکید می گردد از آنجا که تکمیل نمون برگ الف در نوبت اول در سال تحصیلی جاری ، اختیاری اعلام شده، لذا از اصرار به تکمیل قسمت توصیف عملکرد در نوبت اول ، جدا خودداری گردیده و تنها به تعیین رتبه ( سطح دستیابی) بسنده شود

* امتحان پایه ی ششم :

*اوراق امتحانی نوبت دوم  آزمون هماهنگ منطقه ای پایه ی ششم پس از بررسی و تصحیح معلم، به عنوان یکی از شواهد پیشرفت تحصیلی دانش آموز در پوشه کار قرار می گیرد.

*درنتیجه ی آزمون پایه‌ی ششم، رتبه غالب به عنوان نظر نهایی و تعیین کننده سطح دستیابی به اهداف آزمون هر درس، تلقی می گردد .

      *پیرو بخشنامه شماره 18843 مورخ 94/02/08  ، مطالعه راهنمای تنظیم گزارش پیشرفت تحصیلی نوبت اول و نوبت دوم قابل دسترس در سایت دفتر آموزش دبستانی به نشانی http://dabestani.medu.ir  برای مدیران و معلمان تأکید می گردد .
همکاران محترم می توانند اصل بخشنامه را با عنایت به شماره و تاریخ  آن. از اتوماسیون نامه های اداری دریافت کنند.


درپایان شایسته است  به جهت هماهنگی و نظم در هر آموزشگاه .آموزگاران از یک شیوه(دست نویس یا تایپی) برای تکمیل گزارش ارزشیابی پیشرفت تحصیلی اقدام نمایند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ دی ۹۵ ، ۰۸:۲۸
مجید ملکی فرزانه

کلیه مدارس ایتدایی

موضوع :  ارسال اطلاعات(( سیستم دانش اموزی توصیفی))  امتحانات  دی   ماه   1395

باسلام واحترام

 ضمن تقدیر و تشکر ازتلاش همکاران عزیز در راه اندازی  سیستم های  دانش آموزی و  برگزاری  مطلوب امتحانات دوره دی  95،

مقتضی است مقرر فرمایید  مسئول محترم سیستم های دانش آموزی آن آموزشگاه   اطلاعات  امتحانات  دی     ماه 1395 را به دو صورت  ذخیــــره و ارســــــال در قالب  یک حلقه cd    طی نامه رسمی  حداکثر تا روز  پنج  شنبه  مورخه  30/10/1395 شخصا به کارشنـــــــاسی  پایگاه اطلاعاتی  تحویل  نمایند. بدیهی است در ارسال  اطلاعات باید نکات زیر رعایت و حصول اطمینان از درستی و کامل بودن اطلاعات و رفع اشکالات احتمالی  صورت پذیرد .

1-        حتما قبل از ارسال  ،ذخیره ای مطمئن بر روی cd یا هارد سیستم   در آموزشگاه نگهداری شود . ( یک مورد از موارد بازدید از مدارس بوده و بعنوان سندی همانند  دفتر امتحانات می باشد. )

2-       ارسال اطلاعات با  آخرین نگارش صورت پذیرد .

3-       اشکالات  نمایش داده شده از سوی سیستم  حتما رفع گردد .

4-       در ثبت نمرات  کیفی  توصیفی دقت نظر گردیده تا حق دانش آموزان تضییع نگردد.

5-       دانش آموزانیکه بعد از  امتحانات  نوبت  اول  ترک تحصیل  یا جابجا  و منتقل  شده اند  با  ثبت کلمه  ترک تحصیل یا انتقال  وضعیت ایشان  مشخص گردد. 

6-       حضور مسئول سیستم های دانش آموزی تا تایید نهایی دریافت اطلاعات  در  این کارشناسی  الزامی می باشد .

7-      ارسال اطلاعات سیستم  توصیفی  برای هر مدرسه   هم  از طریق اینترنت  و هم از طریق cd  انجام شود .

8-       ذخیره سیستم های توصیفی از طریق helper به  آخرین تاریخ   همراه با ارسال بر روی cd ارسال گردد.

9-       بر روی cd  حاوی اطلاعات حتما موارد ذیل  درج گردد .

//نام آموزشگاه //کد آموزشگاه // دوره  ی تحصیلی //تاریخ ارسال و ذخیره .

10-      مراحل ذخیره سازی و ارسال اطلاعات  بر روی  cd به شرح ذیل می باشد .

*ارسال اطلاعات  از گزینه نقل و انتقالات //ارسال سوابق به سیستم متمرکز //نقل و انتقال از طریق  دیسکت یا سی دی و نقل و انتقال از طریق اینترنت   که فایل  ارسالی از طریق cd  به نام TosifiSchoolData; کد منطقه 5502_کد مدرسه .zip می باشد .

** ذخیره سازی  اطلاعات در قسمت ورود به برنامه  (tosifihlper ) در قسمت ذخیره و بازیابی  گزینه «ذخیره سازی پایگاه  داده های سیستم مدرسه الکترونیک را کلیک کرده و  فایل ذخیره سازی را با نام

.bak-تاریخ  -کد مدرسه0.bakTosifiBackup

 ذخیره نمایید .در صورت  مواجه با هر گونه مشکل می توانید به وبلاگ فن آوران اجرایی  مدارس به آدرس sb5514.blog.ir  مراجعه یا با مسئول پایگاه اطلاعاتی  هماهنگی های لازم را بعمل آورید .

با توجه به اینکه  گزارش های  مدیریتی مانند درصد قبولی و غیره .... از طریق  این اطلاعات  استخراج خواهد شد به طور کامل و به موقع ارسال شود .                   

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ دی ۹۵ ، ۱۱:۰۸
مجید ملکی فرزانه

دانا نگارش ۱۷٫5 دانا متوسطه (۹۵/۱۰/20)  قابل دریافت می باشد.

آخرین تغییرات موجود در نگارش 17.5

·       رفع اشکال دریافت اطلاعات از سناد در مدارس آموزش از راه دور

·       اضافه شدن گزارش نقص انتخاب واحد در بخش انتخاب واحد

·       عوض شدن صفحه اصلی ورود به سیستم

توجه : بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نماییدوتوجه نمایید یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره سازی بگیرید.

دانلود نگارش جدید

دانلود از لینک دوم۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ دی ۹۵ ، ۱۰:۲۳
مجید ملکی فرزانه

دانا نگارش ۱۷٫4 دانا متوسطه (۹۵/۱۰/15)  قابل دریافت می باشد.

توجه : بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نماییدوتوجه نمایید یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره سازی بگیرید.دانلود نگارش جدید
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ دی ۹۵ ، ۰۹:۴۳
مجید ملکی فرزانه

 اگر بصورت گروهی میخواهید بروید در مدیریت کاربران 💠لیست کاربران 💠انتخاب نوع کاربری (دانش آموز.) 💠 انتخاب کلاس . مثلاً اول 101) 💠کلیک روی گزینه تاببد دیدن رمز همه بچه های کلاس  💠. پرینت بگیرید یا رویت کنید  . ا✴️اگربصورت انفرادی میخواهید ✴️ مدیریت کاربران ✴️ ویرایش ✴️نقش دانش آموز✨جستجو . انتخاب نام دانش آموز مورد دلخوا ✨ گزینه به شکل مداد روبه پایین را کلیک کنید (بازنشانی رمز عبور و گرفتن رمز دانش آموز در اینجا بادیدن رمز شخص آنرا یادداشت کنید و درپایان به دانش آموز داده تا با این رمز بعنوان کاربر به سایت همگام وارد شود و در ان مشارکت نماید✨✨با تشکر  از زحمات  استاد بزرگوارم جناب عزیز پور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ دی ۹۵ ، ۰۸:۵۰
مجید ملکی فرزانه

آنچه یک مدیر باید بداند و عمل نماید.

دانسته های یک مدیر

همچنین  می توان  از این مطالب یک برنامه  سالیانه تنظیم کرد

1- دفتر حضور و غیاب:
1-1 در دفتر حضور و غیاب نام تمام کارکنان اداری- آموزشی بصورت خوانا و کامل نوشته شده باشد.

1-2 همکاران هنگام ورود به آموزشگاه نسبت به امضاء نمودن دفتر حضور و غیاب اقدام نمایند.

1-3 همکاران به امضاء روزهای آینده اقدام ننمایند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ دی ۹۵ ، ۰۸:۳۴
مجید ملکی فرزانه


با توجه به درخواست همکاران محترم مبنی بر نیاز به حذف و یا تغییر در ثبت نام و کلاس بندی  و حذف دانش اموزان تکراری در متوسطه و پیش دانشگاهی و  اصلاح دروس  تکراری از جمله در س فیزیک در رشته تجربی و همچنین دروس بدون واحد  در سیستم متوسطه دوم دانا به استحضار می رساند این موارد در حال بررسی می باشد . و به زودی نگارشی جهت رفع این مشکلات به صورت اتوماتیک ارسال می گردد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ دی ۹۵ ، ۰۸:۲۸
مجید ملکی فرزانه

✅متن اصلی اطلاعیه مهم درخصوص بروزرسانی اطلاعات از سناد

💠مدیران محترم مدارسی که اطلاعات دانش آموزان آنها در سامانه همگام بصورت ناقص وارد شده و قادر به مشاهده اطلاعات دانش آموزان مدرسه خود بصورت کامل نمی باشند، جهت بروز رسانی و تکمیل اطلاعات بایستی از روش زیر استفاده نمایند:

💠پس از ورود نام کاربری و رمزعبور مدرسه در سامانه همگام، در داشبورد اصلی برروی ماژول «سرویس های سناد» کلیک نمایند.

💠پس از آن، برروی ماژول «بروز رسانی از سناد» کلیک نمایند.

💠با فشردن این کلیک صفحه ای مشاهده می نمایند که در آن ، بایستی رمز بروزرسانی را وارد نمایند.☄☄☄☄

💠جهت اطلاع از این رمز،‌بایستی در پنل مدرسه خود در سامانه سناد وارد شده و رمزی که در صفحه ابتدایی مشاهده می کنند را یادداشت نموده و سپس در سامانه همگام، این رمز را برای بروز رسانی اطلاعات دانش آموزان خود وارد نمایند.☄☄☄☄

💠بعد از وارد نمودن رمز در ماژول بروزرسانی ، با توجه به شرایط قبلی بروز رسانی مدرسه، ‌پنجره ای مشاهده می نماید.

💠پس از وارد نمودن صحیح رمز بروز رسانی و ارسال آن✨ وضعیت مدرسه ‌بصورت « در صف بروز رسانی» نمایش داده می شود که باتوجه به زمان بروز رسانی و یا سایر شرایط،✨ بعد از مدت کوتاهی بروز رسانی با موفقیت انجام شده و در ستون وضعیت،✨ پیغام موفقیت آمیز بودن بروز رسانی را مشاهده نموده و اطلاعات دانش آموزان بصورت کامل به سامانه همگام مدرسه منتقل خواهدشد. ✨پس از این مرحله نیز ،✨ ‌مدیر ازطریق ماژول «مدیریت کاربران» ✨و سپس ماژول «دریافت لیست کاربران» و با انتخاب ✨«نوع کاربری دانش آموزان» و «انتخاب کلاس» ،✨ میتواند برای دانش آموزان کلاس موردنظر ، ✨رمز گروهی دریافت نموده و جهت استفاده آنان در ورود به پنل دانش آموزی و ثبت نام در المپیاد در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ دی ۹۵ ، ۰۹:۱۵
مجید ملکی فرزانه